חופים באנדרוס

חופים באי אנדרוס

באי אנדרוס קיימים כ-80 חופים!! נתון מדהים בהשוואה להמון איים אחרים ביוון.
נתון זה גם מספק אפשרות לבחירת חוף אידיאלי עבורכם. כל אחד יכול למצוא את החוף שמדבר אליו יותר באנדרוס.

אורך קו החוף הכולל של האי אנדרוס הוא 176 ק"מ! בין הארוכים ביותר בקבוצת האיים הקיקלאדיים. קו החוף הארוך יחד עם כל הטבע באי יוצרים את 80 החופים המיוחדים של האי.
חופים חוליים, סלעיים, חופי דגל כחול, מאורגנים, שוממים, נגישים לנכים, עם פעילויות ספורט ימי, עם ברים, למשפחות, לצעירים, עם גישה קלה/קשה, מים רדודים, מים צלולים ועוד.

כמו שכתבנו בתחילת העמוד- כל אחד ימצא את החוף שהכי מדבר אליו באי אנדרוס ובעמוד זה ריכזנו לכם מעט מידע על כמה מהחופים השווים של האי.

חוף הזקנה שקפצה Grias Pidima: מקור השם מסיפור מיתולוגי שרץ באי: בעת הכיבוש העותומאני המורדים ברחו להסתתר בהרים, הזקנה שהלשינה והסגירה אותם, הביא למותם והיתה אכולת חרטה וכאב ולכן קפצה אל מותה. בחוף ניצב עמוד סלע גבוה הלא הוא הזקנה הקופצת לים. 
חוף פידימה ממוקם בדרום מזרח האי אנדרוס והגישה אליו בחלקה על דרך עפר, אך אפשרית למעבר גם לרכבים רגילים. לאחר חניית הרכב תרדו רגלית בירידה תלולה. לחלופין ניתן להגיע עם סירה היוצאת מהעיירה קורתי. החוף עצמו חולי, קטן ועם מי טורקיז רדודים. מקסים.חוף אחלה Achla Beach: אם תשאל את המקומיים איזה הוא החוף הכי טוב באנדרוס, כנראה שרובם יגידו חוף אחלה, כן, זה השם. נמצא במזרח אנדרוס צפונית לאנדרוס חורה ואליו נשפך נהר אחלה הזורם באי. הגישה אל החוף היא ברכב שטח לבאים מהיבשה, אח הדרך הפשוטה יותר היא בסירה מאנדרוס בשייט של כעשר דקות. החוף אינו חוף מוסדר ורצוי להצטייד בפירות, חטיפים ומים ואף בשימשיה.חוף ויטאלי Vitali: מכונה גם חוף העיזים, נמצא בצפון מזרח האי. הדרך אליו בכביש עפר ורצוי עם רכב שטח, אם כי המקומיים עושים את הדרך גם ברכב רגיל ובזהירות. על החוף טברנה וביץ' בר Kampos Beach Bar הפועל בעונה וכן מיטות שיזוף ושימשיות. המים, מי טורקיז צלולים והסלעים על החוף בצבע ירוק מיוחד. מעליו ניצבת כנסיה בצבעים של לבן וכחול וכל אלה הופכים אותו לחוף יפיפה ומבוקש.חוף זורגוס Zorgos Bay: גם חוף זה ממוקם בצפון מזרח וגם הדרך אליו היא בכביש עפר אך היא נוחה ופחות משובשת מזאת המובילה לויטאלי ובהחלט ניתן להגיע גם עם רכב רגיל. החוף רחב ונשפך אליו נחל, המים בצבע טורקיז עמוק בלתי רגיל והם עמוקים יותר מבחלק מהחופים המצוינים לעיל ולכן מתאים מאד למי שאוהב לשחות. בעונה תמצאו פה טברנה ומיטות שיזוף ושמשיות לנוחיותכם.החוף של באצי Batsi: העיירה המקסימה והמרכז התיירותי של האי מושכת אליה משפחות ומטיילים. המפרץ של באצי כולל חוף חולי ולצידו מלונות קטנים ודומאטיה (חדרים להשכרה), אל תחפשו פה מלונות יוקרה כי לא תמצאו כאלה. חוף באצי הוא חוף דגל כחול Blue Flag, מלבדו יש עוד 3 כאלו באי אנדרוס. חוף חולי זהוב ומסודר עם שירותי הצלה והוא גם חוף נגיש. במפרץ של באצי מסתתר חוף חולי נוסף, קטן יותר ונחבא, כאשר מגיעים מדרום תראו אותו מלמעלה, מי שרוצה ימצא את הדרך אליו. לאורך החוף טיילת עם טברנות ובתי קפה השקיעות הכי מצויינות באי אנדרוס הן בבאצי.

Gialia Beach הוא החוף החביב על תושבי אנדרוס חורה והסביבה. נמצא רק 10 דקות נסיעה צפונית לחורה. החוף נחלק לשניים, ובחלקו הצפוני פועל ביץ בר מוצלח Piso Gialia Beach Bar
יופי של חוף חולי ונח, בפרט אם אתם לנים באנדרוס חורה ולא רוצים לנסוע יותר מעשר דקות.

חוף נימפוריו Neimporio: החוף של חורה, עיר הבירה של האי אנדרוס. החוף הקוסמופוליטי של האי. טורלוס Tourlos (הנמל הישן) מחלק את החוף לשניים: מצד אחד חולי ומהצד השני חול ואבנים. בעל גישה קלה, נמצא משמאל לחורה, רק כמה מטרים מהכביש הראשי.חוף חולי עם מים רדודים המתאים למשפחות.

חוף קיפרי Kypri: לאלו מכם המחפשים ספורט ימי: גלישת רוח, סקי מים וצלילה, זה החוף (היחיד באנדרוס). החוף רחב וחולי ונמצא על הדרך בין נמל גאבריו לעיירה באצי.
מועדון הצלילה נמצא בלובי מלון Perakis אשר מעל חוף קיפרי, למידע ותיאום צלילה פנו ל- Perakis - לגבי גלישת סאפ ורוח פנו למועדון We Surfin

חוף Ateni ממוקם בצד המזרחי ונמצא צפונית לאנדרוס חורה, כשעה נסיעה הררית יפה בין כפרים. החוף חולי, רחב ובתולי ועליו פועל ביץ באר מוצלח בשם Ateni Beach Bar
בשל ריחוקו ממוקדי התיירות באי, רוב הסיכויים שתמצאו פה בעיקר מקומיים בעונת התיירות, אז אם מחפשים חוף הרחק מהמסלול המקובל, זה החוף.


חוף Fellos הוא חוף שהגישה אליו מאד קלה, אם כי אינו חוף מסודר, ניתן להגיע עם הרכב ממש עד לחוף. לא תמצאו מיטות חוף או שימשיות אך כן תוכלו להינות מצילם של העצים שעל החוף.
אין על החוף ביץ' בר, אך אחת הטברנות הטובות והוותיקות באנדרוס נמצאת דקה מהחוף: To Steki tou Andrea. חוף פלוס נמצא צפונית לגאבריו - כרבע שעה נסיעה מהנמל.